Лекции.Орг

Поиск:
Дайте характеристику потреб людини
Відповіді на контрольні питання

1— в; 2— б; 3— б; 4— ґ; 5— в; 6— б, в.

Ситуаційні задачі

Взаємини між медичними працівниками і пацієнтами

Задача 1

Пацієнт звернувся в лабораторію з проханням надати йому результати досліджень. Лаборант виконав його прохання. Удома, звіривши результати досліджень з нормою, пацієнт засмутився і вночі в нього розвинувся гіпертонічний криз (хворіє на гіперто­нічну хворобу). Пацієнта госпіталізовано. Чи мав право лаборант видавати пацієнту результати лабораторних аналізів?

Задача 2

Медична сестра в присутності пацієнта сказала, що стан його погіршився після вве­дення ліків. Пацієнт категорично відмовився від призначених лікарем ін'єкцій. Як мала вчинити медична сестра?

Задача З

У відділення госпіталізований пацієнт з підозрою на інфаркт міокарда. Чи може медична сестра надавати пацієнту інформацію про його стан?

Взаємини між медичними сестрами і родичами пацієнта Задача 1

У чергової медичної сестри по телефону запитали про стан тяжкохворого та його діагноз; назвалися братом хворого. Чи може медична сестра повідомляти по телефону інформацію про пацієнта?

Задача 2

До чергової медичної сестри дитячого відділення звернулася мати хворої дитини з проханням дозволити забрати дитину з лікарні. Що має робити медична сестра?

Медична таємниця

Задача 1

Під час обходу до палати увійшла схвильована медична сестра і доповіла лікарю, що рентгенолог просить негайно прислати на додаткове дослідження пацієнта, в якого вияв­лено зміни у легенях. Пацієнт перебував у палаті, зблід, попросив у лікаря нітрогліцерин.

У чому полягає помилка медичної сестри?

Задача 2

Пацієнт Т., 56 років, перебував у гастроентерологічному відділенні, стан його не по­кращувався. Для уточнення діагнозу (попередній — пухлина шлунка) було проведено


 

фіброгастроскопію. Увечері пацієнт звернувся до чергової медичної сестри з прохан­ням ознайомитися з історією хвороби, результатами обстеження. Як мала діяти медична сестра?

Питання медичної етики

Задача 1

Під час обходу лікар дізнався, що пацієнту з інфарктом міокарда не зроблені дві ін'єкції гепарину (о 24-й та 6-й годині). Медична сестра, до якої звернувся лікар за поясненням з приводу невиконання призначення, повідомила, що пацієнт відмовився від ін'єкцій.

Як мала вчинити медична сестра?

Задача 2

Пацієнтка Б., 35 років, перебуває в терапевтичному відділенні з приводу частих на­падів бронхіальної астми. Під час обходу повідомила лікаря, що чергова медична сестра не виконала призначення лікаря (не дала ліків і не поставила на грудну клітку банки). Медична сестра пояснила свої дії так: у час вечірніх маніпуляцій пацієнтка спала.

Ваша думка з приводу цієї ситуації?

Медичний працівник і закон

Задача 1

За проханням рідних пацієнта Н. чергова медична сестра вилучила з історії хвороби запис лікаря та акт про надходження хворого у стаціонар у стані тяжкого алкогольного сп'яніння. У чому полягає порушення медичної сестри?

Задача 2

Уночі в приймальне відділення лікарні до чергової медичної сестри звернувся чоло­вік, 63 років, зі скаргами на біль у лівому плечовому суглобі, серцебиття. Медична се­стра не оглянула пацієнта і не викликала лікаря до нього, а порадила вранці звернути­ся до лікаря, пояснивши поведінку відсутністю часу.

Чи правильно вчинила медична сестра?

Потреби людини

1

Задача 1

Під час проведення патронажу у пацієнта С, 67 років, пенсіонера, медична сестра виявила скарги на порушення сну (погано засинає і часто прокидається вночі), поганий настрій та самопочуття: мерзне, знижений апетит. При обстеженні з'ясовано, що його звільнили з роботи у зв'язку зі скороченням. Дружина хворіє на бронхіальну астму, не працює. Діти приїздять дуже рідко. Подружжя харчується недостатньо добре: м'ясні та молочні продукти їдять лише тоді, коли привозять діти, але знають, що необхідне раціональне харчування. Пенсію отримують із затримкою. Проживають у двокімнат­ній квартирі державного будинку. У кімнаті чисто, але холодно. При зовнішньому огляді — одяг охайний. На час спостереження скарг на біль з боку внутрішніх органів немає. Фізіологічні відправлення не порушені.

Які потреби не задовольняються? До якого рівня вони належать?


 

Філософія, теорія, суть сестринської справи. Сестринська етика та деонтологія

Сестринська етика і деонтологія

Задача 1

Операційна медична сестра під час перев'язки пацієнтки, якій видалили грудну за­лозу з приводу злоякісної пухлини (діагноз підтверджено гістологічно), звернула увагу на пригнічений стан пацієнтки. Доповіла про це хірургу і запропонувала попросити у гістолога на деякий час фіктивний результат гістологічного дослідження, щоб показа­ти його жінці і запевнити її, що операцію зробили своєчасно і що результат, безумовно, буде позитивний. Хірург погодився. Після розмови з медичною сестрою і ознайомлен­ня з результатом гістологічного дослідження пацієнтка заспокоїлась. Декілька років потому, зустрівши медичну сестру, зізналась, що в перші дні після операції хотіла по­кінчити життя самогубством.

Оцініть дії медичної сестри.

Задача 2

Пацієнтка під час перебування на стаціонарному лікуванні і спілкування із лікарями і медичними сестрами декілька разів почула незрозумілі для неї медичні терміни. Зроби­ла висновок, що від неї приховують діагноз, і навіяла собі, що у неї злоякісна пухлина. Після виписування зі стаціонару замкнулась у собі, припинила турбуватись про сім'ю, почала вивчати відповідну медичну літературу і була впевнена, що вона хвора на рак.

Що спричинило таку неадекватну реакцію пацієнтки? Як переконати жінку в хиб­ності її думок?

Задача З

Медична сестра, передаючи зміну колезі, повідомила, що пацієнт К. чомусь розпо­вів їй про негідний вчинок, що скоїв колись, а тепер він дуже жалкує.

Чи правильно вчинила медична сестра? Як слід оцінити таку сповідь пацієнта?

Задача 4

Пацієнт звернувся до медичної сестри зі скаргою на погане самопочуття після вве­дення антибіотика: з'явилися свербіж, висипання на шкірі, набряки. Медична сестра ввела пацієнту внутрішньом'язово 1 мл 1 % розчин димедролу.

Чи правильно вчинила медична сестра?

Задача 5

Медична сестра у робочий час займалась особистими справами і замість призначеної 20-ї години прийшла робити ін'єкцію о 23-й годині, розбудивши пацієнтку. Пацієнтка (сама медпрацівник) категорично відмовилась від ін'єкції і вранці поскаржилась за­відувачу відділення, що медична сестра постійно не дотримується погодинного режи­му введення антибіотиків.

Яка має бути реакція завідувача відділення на подібні дії медичної сестри?

Задача 6

Медична сестра в присутності пацієнтки повідомила лікарів, що стан здоров'я хво­рої погіршився після введення ліків. Пацієнтка категорично відмовилась від призна­чених лікарем ін'єкцій.

Чому пацієнтка відмовилась від лікування? Що має робити медична сестра в цьому випадку?


 

Задача 7

Медична сестра під час догляду за пацієнтом при блюванні показала на обличчі від­чуття гидливості. Пацієнт дуже розхвилювався, розплакався і почав вибачатися за свій стан.

Як насправді мала діяти медична сестра в цьому випадку?

Відповіді на ситуаційні задачі

Взаємини між медичними працівниками і пацієнтами

Задача 1

Ні, не мав. Довідку про результати досліджень надає лікар.

Задача 2

Пояснення про погіршення стану надає лікар.

Задача З

Ні, не може. Пояснення про стан пацієнта надає лікар.

Взаємини між медичними сестрами і родичами пацієнта Задача 1

Інформацію про стан пацієнта повідомляє лікар.

Задача 2

Викликати чергового лікаря для вирішення цього питання.

Медична таємниця Задача 1

У палаті за присутності пацієнтів обговорювати питання про зміни їхнього стану

можна.

Задача 2

Медична сестра має сказати пацієнтові, що історія хвороби лежить у рентгенкабіне­ті, а про результати дослідження повідомить лікар уранці.

Питання медичної етики Задача 1

Повідомити лікаря про цей випадок, з'ясувати причину відмови від ін'єкції, нити пацієнтові про необхідність виконання ін'єкції.

Задача 2

Медична сестра мала зробити ці маніпуляції, тільки-но пацієнтка прокинеться.


 

Філософія, теорія, суть сестринської справи. Сестринська етика та деонтологія Медичний працівник і закон Задача 1

Порушення полягає у підробленні даних медичної документації.

Задача 2

Ні, не правильно. Порушено закон про надання медичної допомоги медичним пра­цівником.

Потреби людини Задача 1

Соціальні та психологічні потреби.

Сестринська етика і деонтологія Задача 1

Медична сестра своєчасно запідозрила депресивний стан пацієнтки і правильно відреа-гувала, разом із лікарем знайшла оптимальний варіант вирішення проблеми пацієнтки.

Задача 2

Медичні працівники в присутності пацієнтів повинні вживати зрозумілі для всіх, у тому числі і пацієнтів, медичні терміни і за потреби обговорювати стан пацієнтів у службових приміщеннях (ординаторська). Жінку слід професійно кваліфіковано пере­конати у справжньому діагнозі, аргументуючи необхідними дослідженнями, та про­вести відповідну психологічну роботу.

Задача З

Пацієнт довірив медичній сестрі таємницю свого життя, і вона не мала жодного мо­рального права її розголошувати. Розповідь пацієнта слід розцінити як сповідь і поре­комендувати йому за можливості зустрітися з тим, кого скривдив, перепросити і нада­лі чинити так, як пацієнт хотів, аби чинили/ставилися щодо нього.

Задача 4

Медична сестра мусила терміново повідомити лікаря про стан пацієнта і тільки за його вказівками виконати відповідні призначення.

Задача 5

Завідувач відділення має спочатку винести усну догану медичній сестрі, обґрунту­вавши своє обвинувачення абсолютно неграмотними діями медичної сестри, яка не врахувала: щоб настав лікувальний ефект, антибіотики потрібно вводити чітко за схе­мою. Крім того, категорично заборонити медпрацівникам займатися на роботі особис­тими справами, а у вільний від основної роботи час проводити серед пацієнтів санітар­но-освітню роботу, спілкуватися з пацієнтами, підвищувати професійну майстерність, наводити лад на робочому місці, заповнювати медичну документацію тощо. Слід зобов'язати старшу медичну сестру ретельніше і принципово контролювати роботу се­реднього і молодшого медичного персоналу.


 

Тема І

Задача 6

Медична сестра порушила етико-деонтологічне правило. Про погіршення стану па­цієнтки мала повідомити лікаря не у присутності хворої, а лікар при спілкуванні з па­цієнткою повинен дати обґрунтовану відповідь і професійно визначити подальше її лі­кування.

Задача 7

Медична сестра має з почуттям розуміння поставитися до пацієнта, подолати не­приємні відчуття і надати допомогу і моральну підтримку пацієнтові.

Примітка. Якщо медична сестра з розумінням і бажанням надає допомогу пацієнто­ві при порушенні фізіологічних відправлень, блюванні, неприємних виділеннях із рани або порожнини тіла, то відчуття гидливості в такому разі не переважає.


 

Тема II


Дата добавления: 2015-02-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1977 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

354 - | 309 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.