Лекции.Орг

Поиск:


Судовий система. Органи контролю
 

 


Основи судовій системи закріплені в розділі VII Конституції Азербайджану і більш детально - в Законі "Про суди і суддів" від 10 червня 1997 Судову владу в Республіці здійснюють тільки суди: Конституційний суд, Верховний суд, Економічний суду, загальні та спеціальні суди. Застосування не передбачених законом правових засобів з метою зміни повноважень судів і створення надзвичайних судів забороняється (ст.125 Конституції). У здійсненні правосуддя, за винятком конституційного судочинства, беруть участь прокуратура і захист.

Закон "Про суди і суддів" встановив в Азербайджані наступну систему судів: районні (міські) суди; Суд Азербайджанської Республіки у справах про тяжкі злочини; військові суди; Військовий суд Республіки Азербайджан у справах про тяжкі злочини; місцеві економічні суди; Економічний суд Азербайджанської Республіки у спорах, що випливають з міжнародних угод; Верховний суд Нахічеванской Автономної Республіки; Апеляційний суд Азербайджанської Республіки; Економічний суду Азербайджанської Республіки.

  Смартфоны 2013 Полюбуйтесь на последние новинки! m.ua     Лето 2013 Наши цены на обувь ниже Ваших каблуков! modnakasta.ua Скидка 60%     Ничего себе Небывалый обвал цен на всю фототехнику! e-katalog.com.ua  

Районні (міських) суди є судами першої інстанції. Функціонуючи в межах районів та міст, вони мають юрисдикцією у сфері цивільних, кримінальних справ, а також справ, що виникають при адміністративні правопорушення. Згідно з Конституцією судді районних і міських суден призначаються Президентом Республіки.

Вперше заснований Суд Азербайджанської Республіки у справах про тяжкі злочини. Цей орган зі спеціальною юрисдикцією повинен забезпечити найбільш кваліфікований розгляд у першій інстанції тяжких кримінальних злочинів. Судова компетенція цього суду поширюється на всю територію країни, за винятком Нахічеванской Автономної Республіки. Примітно, що в його складі можна створити суд присяжних.

Військові суди розглядають у першої інстанції карні справи, пов'язані з військовими злочинами та злочинами військовослужбовцями збройних сил Республіки.

Особливою ланкою судовій системи є Військовий суд Азербайджанської Республіки у справах про тяжких злочинах, юрисдикція якого поширюється на всі військові частини, розквартировані у військових гарнізонах Збройних сил Республіки. У його складі також може бути створений суд присяжних.

  Раскупают мгновенно Планшеты. Ну очень дешево! m.ua от 510 грн.     Всё ниже и ниже Цены на телевизоры продолжают падать! e-katalog.com.ua     Легкой походкой Вся летняя обувь дешевле в 3,5 раза! modnakasta.ua Скидка 80%  

Місцеві економічні суди покликані здійснювати правосуддя в першій інстанції при вирішенні економічних суперечок. Вони організовуються в адміністративно-територіальних утвореннях і у вільних економічних зонах.

За Законом "Про суди і суддів" уперше передбачено створення Економічного суду Республіки у спорах, що випливають з міжнародних договорів.

Верховний суд Нахічеванской Автономної Республіки, будучи її вищою судовою інстанцією, здійснює правосуддя та нагляд над загальними судами і розглядає справи у першій та апеляційній інстанціях. У його структурі: Президія Верховного суду Республіки, апеляційна колегія у цивільних справах, апеляційна колегія у кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення, колегія першої інстанції у справах про тяжкі злочини.

Апеляційний суд Республіки Азербайджан розглядає віднесені до його повноважень цивільні і карні справи, а також справи про адміністративні правопорушення на всій території країни; має Президія, колегії в цивільних, кримінальних справах, справах про адміністративні правопорушення, у справах військових судів.

Верховний суд Азербайджанської Республіки є найвищим судовим органом у цивільних, кримінальних, адміністративних та інших справах, віднесених до виробництва загальних і спеціалізованих судів; як касаційна інстанція він здійснює нагляд за роботою загальних і спеціалізованих судів у процесуальному порядку, дає роз'яснення з питань, що стосуються практики судів . Верховний суд складається з Пленуму і касаційних колегій у цивільних справах, у справах про економічні суперечках, у кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення, у справах військових судів. Судді Верховного суду призначаються Міллі Меджліс за поданням Президента.

Економічний суд Азербайджанської Республіки є вищим судовим органом по розгляду економічних суперечок. В якості апеляційної інстанції він здійснює нагляд над діяльністю відповідних спеціалізованих судів. Юрисдикція Економічного суду розповсюджується на всю територію країни.

Прокуратура Азербайджанської Республіки здійснює нагляд за точним і однаковим виконанням і застосуванням законів; у передбачених законом випадки порушує кримінальні справи і веде слідство; підтримує державне обвинувачення; збуджує в суді позов; приносить протести на рішення суду. Прокуратура є єдиним централізованим органом, заснованим на підпорядкуванні територіальних та спеціалізованих прокурорів генеральному прокурору.

Заступники Генерального прокурора, прокурори, що здійснюють керівництво спеціалізованими республіканськими прокуратурами, прокурор Нахічеванской Автономної Республіки призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом за поданням генерального прокурора. Територіальні та спеціалізовані прокурори призначаються на посаду і звільняються з посади генеральним прокурором за погодженням із Президентом.

Судовим органом конституційного контролю в Азербайджані є Конституційний суд, покликаний забезпечувати правову охорону і верховенство Конституції. Він складається з 9 суддів.

На основі запиту Президента, Міллі Меджлісу, Кабінету міністрів, Верховного суду, прокуратури, Алі Меджлісу Нахічеванской Автономної Республіки Конституційний суд вирішує такі питання: 1) про відповідність законів, указів і розпоряджень Президента, постанов Міллі Меджлісу, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів, нормативно - правових актів центральних органів виконавчої влади Конституції; 2) щодо відповідності указів Президента АР, постанов Кабінету міністрів, нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади законам; 3) щодо відповідності постанов Кабінету міністрів і нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади указів Президента; 4 ) про відповідність у передбачених законом випадках рішень Верховного суду Конституції і законам Азербайджану; 5) про відповідність актів муніципалітетів Конституції, законів, указів Президента, постанов Кабінету міністрів (в Нахічеванской Автономній Республіці - також Конституції і законам цієї Республіки і постанов її Кабінету міністрів) ; 6) про відповідність не вступили в силу міждержавних договорів Азербайджану Конституції; про відповідність міжурядових договорів Азербайджану його Конституції і законам; 7) про відповідність Конституції та інших нормативно-правових актів Нахічеванской Автономної Республіки Конституції і законодавству Азербайджану.

Крім оцінки конституційності нормативно-правових актів Конституційний суд розглядає справи про заборону політичних партій та інших громадських об'єднань; про врегулювання суперечок, пов'язаних з розмежуванням повноважень між законодавчою, виконавчою і судовою владою. Нарешті, він дає тлумачення Конституції та законів на основі запитів Президента, Міллі Меджлісу, Кабінету Міністрів, Верховного суду, прокуратури і Алі Меджлісу Нахічеванской Автономної Республіки.

Вищим органом фінансового контролю в Азербайджані є Рахункова палата (Закон "Про Рахункову палату" від 2 липня 1999 р.).


Дата добавления: 2015-05-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 360 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:
© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.