Лекции.Орг
Лекции.Орг
 

Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

Характеристика органів управління податкової системи 

Органами управління податкової системи виступають ВРУ, ВР АРК, сільські, селищні, міські ради.

Верховна Рада України встановлює на території України загальнодержавні податки та збори і визначає:

- перелік загальнодержавних податків та зборів;

- перелік місцевих податків та зборів, установлення яких належить до компетенції сільських, селищних та міських рад;

До повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим належать:

- установлення на території Автономної Республіки Крим загальнодержавного збору – плати за користування надрами,

- зміна розміру ставок плати за користування надрами у межах його граничних ставок,

- визначення розміру і надання додаткових податкових пільг у межах сум, що надходять до бюджету Автономної Республіки Крим

Сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та зборів, такі податки та збори справляються із застосуванням мінімальної ставки місцевих податків та зборів.

Центральний орган державної податкової служби затверджує форми податкових декларацій (розрахунків) з місцевих податків та зборів згідно, а у разі потреби надає методичні рекомендації щодо їх заповнення.

З точки зору адміністрування податків, виділяють контролюючи органи та органи стягнення.

Контролюючими органами є:

- органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби;

- митні органи - щодо мита, акцизного податку, податку на додану вартість, інших податків, які відповідно до податкового законодавства справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або територію вільної митної зони.

Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, у тому числі на запит правоохоронних органів.

Орган стягнення - - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу. Органом стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

Наказом Президента України від ___._____2012 р. Податкову службу України та Митну службу було обєднано до Міністерства доходів і зборів.

Дата добавления: 2015-09-20; просмотров: 186 | Нарушение авторских прав


Похожая информация:

 1. I. Общая характеристика фолликулов
 2. Lt;question>Динамические характеристики к каким метрологическим характеристикам средств измерений относятся
 3. Time 0:00:00. - это именованная характеристика (параметр) элемента, системы, подсистемы, которая может приобретать конкретное значение на заданном множестве
 4. Time 0:00:00. — наука о способах измерения и квантификации показателей качества; позволяет давать количественные оценки качественным характеристикам товара
 5. V1: Общая характеристика метрологического обеспечения
 6. V1: Характеристика измеряемых величин, единицы измерений и погрешности измерений
 7. VI Речь прокурора. Характеристика
 8. VI. Речь прокурора. Характеристика
 9. VI. РЕЧЬ ПРОКУРОРА. ХАРАКТЕРИСТИКА
 10. Административное наказание в виде административного штрафа. Характеристика производства по исполнению постановления о наложении административного штрафа
 11. Амілоїдоз внутрішніх органів
 12. Амплитудно-частотная характеристика


© 2015-2017 lektsii.org - Контакты

Ген: 0.051 с.